Statistika

Trešdien, 28. oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 26 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 14 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Aizturētas divas meklēšanā esošas personas

Ventspils ostā konstatēts viens no Zviedrijas ieceļojošs Latvijas nepilsonis, savukārt Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Viļņas ieceļojošs Latvijas pilsonis, kuri atrodas policijas meklēšanā. 1980. un 1989. gadā dzimuši vīrieši aizturēti un nodoti Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta 12 ārzemniekiem

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta četriem Gruzijas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī diviem Gruzijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā, savukārt Ventspils ostā konstatēti seši Krievijas pilsoņi, jo ārzemnieki bija pārkāpuši MK 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid - 19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti trīs personām – vienam Lietuvas, vienam Krievijas un vienam Ukrainas pilsonim.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu deviņām personām – trīs Latvijas, trīs Baltkrievijas, vienam Lietuvas, vienam Krievijas un vienam Igaunijas pilsonim.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv