Statistika

Svētdien, 28.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 37 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēts 21 robežpārkāpējs, tajā skaitā:

  • Ieceļošana Latvijā liegta 10 ārzemniekiem

Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, Pāternieku un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Baltkrievijas un 4 Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, 3 Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam, un 1 Peru pilsonei, jo ārzemniecei ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 3 ārzemniekiem

Pāternieku, Silenes un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 Ukrainas un 2 Baltkrievijas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks, pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 4 Lietuvas pilsoņiem.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 12 personas - 3 Krievijas, 2 Lietuvas, 1 Igaunijas, 1 Somijas, 1 Latvijas, 1 Moldovas, 1 Vācijas un 1 Bosnijas un Hercegovinas pilsoni un 1 Igaunijas bezvalstnieku.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv