Statistika

Sestdien, 27.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 35 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 8 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Konstatēts 1 Krievijas pilsonis ar viltotiem dokumentiem

Terehovas robežkontroles punktā konstatēts 1 no Latvijas ar automašīnu izceļojošs Krievijas pilsonis ar viltotu Krievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess.

  • Aizturēts 1 meklēšanā esošs Latvijas pilsonis

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 no Milānas ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1990.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta 1 ārzemniekam

Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Uzbekistānas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Persona atgriezta uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 2 ārzemniekiem

Pāternieku robežkontroles punktā konstatēti 2 Ukrainas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Izceļošana no valsts liegta 1 Latvijas pilsonei

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēta 1 nepilngadīga Latvijas pilsone, kurai nebija derīga ceļošanas dokumenta. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 6 personām - 3 Igaunijas, 2 Lietuvas un 1 ASV pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 21 personu - 5 Krievijas, 5 Baltkrievijas, 5 Latvijas, 3 Igaunijas, 1 Lietuvas, 1 Uzbekistānas un 1 Ukrainas pilsoni.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv