Statistika

Otrdien, 16.janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 37 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 13 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Aizturēts viens meklēšanā esošs Latvijas pilsonis

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 no Berlīnes ieceļojošs Latvijas nepilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1993.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta 1 ārzemniekam

Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Persona atgriezta uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 3 ārzemniekiem

Silenes un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti 1 Krievijas, 1 Baltkrievijas un 1 Gruzijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība Gruzijas un Krievijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, savukārt Baltkrievijas pilsonis saukts pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 11 personām - 5 Lietuvas, 3 Krievijas, 2 Latvijas un 1 Igaunijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 13 personas - 4 Latvijas, 3 Baltkrievijas, 2 Krievijas, 2 Kirgizstānas, 1 Lietuvas un 1 Igaunijas pilsoni.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv