Statistika

Ceturtdien, 4.janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 45 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 12 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem

Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Baltkrievijas pilsonei, jo ārzemniecei nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt Pāternieku un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 2 Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemnieki iepriekšējo 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējušies Šengenas dalībvalstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti diviem ārzemniekiem

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 Marokas un 1 Azerbaidžānas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība Marokas un Azerbaidžānas pilsoņu administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 11 personām - 5 Lietuvas, 4 Krievijas, 1 Latvijas pilsonim un 1 personai bez noteikta statusa.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 22 personas - 11 Krievijas, 4 Latvijas, 3 Baltkrievijas, 2 Igaunijas, 1 Ukrainas un 1 Lietuvas pilsoni.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv