Statistika

Trešdien, 3.janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 46 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 19 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 no Londonas ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1996.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām, savukārt Pededzes pagastā uz valsts nozīmes autoceļa konstatēts 1 Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1984. gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta 6 ārzemniekiem

Vientuļu, Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 2 Krievijas un 1 Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 3 Ķīnas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti vienam ārzemniekam

Silenes robežkontroles punktā konstatēts 1 Krievijas pilsonis, kurš bija pārkāpis uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Persona saukta pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 6 personām - 4 Lietuvas, 1 Armēnijas un 1 Igaunijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 21 personu - 12 Krievijas, 3 Lietuvas, 3 Igaunijas, 2 Latvijas un 1 Baltkrievijas pilsoni.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv