Vizītes un tikšanās
FOTO:  Igaunijas, Latvijas un Lietuvas robežapsardzības iestāžu priekšnieku tikšanās rokasspiediens

No 6.-7. februārim Igaunijas Republikā norisinājās Igaunijas, Latvijas un Lietuvas robežapsardzības iestāžu priekšnieku tikšanās Baltijas Ministru padomes Robežapsardzības apakškomitejas (BMP) ietvaros.

Vizītes laikā pārrunāta situācija uz Eiropas Savienības (ES) ārējā robežas un valstu iekšienē, Lietuvas un Igaunijas robežapsardzības iestāžu atbalsts Valsts robežsardzei uz Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas 2023. gada septembrī-novembrī, kā arī notika diskusijas par citiem jautājumiem.

Igaunijas delegācija prezentēja analīzi par 2023. gada BMP pasākumu plāna izpildi, kā arī delegācijas iepazinušās ar Lietuvas prezidentūras 2024. gada BMP pasākumu plāna projektu, kuru tikšanās laikā apstiprināja Igaunijas, Latvijas un Lietuvas robežapsardzības iestāžu priekšnieki.

Delegācijas apmainījās ar informāciju par izmaiņām dienestā un struktūrā. Valsts robežsardze pasākuma laikā informēja par Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu attīstības plāniem.

BMP ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību sadarbības institūcija, kas tika izveidota 1994. gada 13. jūnijā. Tās uzdevums ir nodrošināt sadarbības nepārtrauktību valstu izpildvaras līmenī. 2022. gadā Latvija bija prezidējošā valsts BMP ietvaros. 2023. gadā - Igaunija, savukārt 2024. gadā prezidentūra ir Lietuvai.

Sagatavoja:

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvalde