FOTO: VRS un NBS

No 12. jūlija Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts robežsardzei pie Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas robežām, lai veiktu nelegālās imigrācijas atturēšanas pasākumus.

Atsaucoties uz Valsts robežsardzes lūgumu, Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargi līdz 11. augustam sniegs atbalstu piecām Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežapsardzības nodaļām, kā arī vienai Ludzas pārvaldes robežapsardzības nodaļai.

Plānots, ka diennaktī kopā atbalstu sniegs 24 zemessargi, kā arī tiks izmantoti 6 līdz 12 transporta līdzekļi. Zemessardze uzdevumus pie Eiropas Savienības ārējām robežām pildīs Valsts robežsardzes pārstāvju vadībā.

Zemessardze atbalstu Valsts robežsardzei sniedza arī pērn no 30. marta līdz 9. jūnijam, kad bija nepieciešama palīdzība Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Plašsaziņas līdzekļi iepriekš jau ziņojuši, ka, reaģējot uz krasu nelegālo imigrantu plūsmas pieaugumu pāri Baltkrievijas robežai, Lietuvas valdība pagājušajā nedēļā lēma izsludināt valsts mēroga ārkārtējo situāciju. Lietuvas amatpersonām ir aizdomas, ka Baltkrievijas vadība apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai.

Reaģējot uz šiem notikumiem, nelegālās imigrācijas risku mazināšanai uz Latvijas - Baltkrievijas robežas Valsts robežsardzei jau tagad ir devušies palīgā Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti, kā arī trafarets patrulēšanas auto.

 

Sagatavoja:

Sargs.lv