Jaunumi
FOTO: Robežas apmeklējums

Otrdien, 13. jūlijā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, iekšlietu ministre Marija Golubeva un  Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts apmeklēja Latvijas austrumu robežu.

Vizīte organizēta, lai klātienē iepazītos ar situāciju uz robežas un robežsargu darbu, apmeklējot Opoļu robežapsardzības nodaļu uz Latvijas- Krievijas robežas un Latvijas – Baltkrievijas robežas posmu Draudzības kurgāna apkārtnē.

Vizītes laikā gan ministru prezidents, gan ministre uzsvēra nepieciešamību pēc ilgtermiņa plānotas, strukturētas robežas attīstības.

Ministru prezidents norādīja, ka Latvijas austrumu robeža, kas ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju, kļūst aizvien nozīmīgāka, ņemot vērā gan Covid-19 pandēmiju, gan notikumus kaimiņvalstīs, proti, kritisko situāciju uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas saistībā ar strauji pieaugušiem nelegālo migrantu mēģinājumiem iekļūt Lietuvā un tālāk citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. 

Vienlaikus K. Kariņš uzsvēra, ka ir jāturpina darbs pie sauszemes robežas stiprināšanas. Valdība ir gatava sniegt nepieciešamo atbalstu, ņemot vērā Iekšlietu ministrijas priekšlikumus. 

“Jaunās tehnoloģijas ir nozīmīgs papildinājums mūsu robežaizsardzības spēju stiprināšanā, tomēr tikpat nozīmīgi ir tas, ka mums ir izcili un profesionāli robežsargi, kas godprātīgi un ar lielu atbildības sajūtu dara savu darbu. Mūsu uzdevums ir ne tikai izbūvēt robežu, bet to arī moderni aprīkot ar jaunākajām tehnoloģijām,” atzina iekšlietu ministre M. Golubeva.

 

Sagatavoja: 

Ministru prezidenta birojs

Iekšlietu ministrija