Konstatētie pārkāpumi
Likumsargi aiztur nelegālos imigrantus

Šī gada 2. jūnijā likumsargi pēc pakaļdzīšanās Rēzeknes novadā apturēja kādu Sīrijas pilsoņa vadīto automašīnu un aizturēja automašīnas vadītāju un vēl 7 līdzbraucējus, četras sievietes un trīs vīriešus.

Piektdienas rītā robežsargi no kāda vietējā iedzīvotāja saņēmuši informāciju par Svariņu pagasta apkaimē manītu personu grupu, iespējams nelegālajiem imigrantiem, kuri ar automašīnu devušies Spīļukalna virzienā.  Nekavējoties tika uzsākti meklēšanas pasākumi, tajos iesaistot Valsts policiju un veicot novērošanu no gaisa ar Valsts robežsardzes helikopteru.

Ap pulksten 12 Dagdā Valsts policijas darbinieki lika apturēt kādu automašīnu, nolūkā pārbaudīt tajā esošās personas, taču automašīnas vadītājs, Sīrijas pilsonis, nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām apturēt automašīnu un uzsāka bēgšanu. Likumsargi uzsāka pakaļdzīšanos un neilgi pēc tam, pielietojot autoriepu deformācijas ierīci, Maltas pagastā transportlīdzeklis tika apturēts. Automašīnā atradās 7 Sīrijas un viens Gvinejas pilsonis, šīs personas tika aizturētas.

Par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 285.1 panta otrās daļas.

Jāatzīmē, ka šogad 5 mēnešu laikā par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas – Baltkrievijas valsts robežai vai nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā Valsts robežsardze ir uzsākusi jau 28 kriminālprocesus no kuriem 11 ir nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālr. 67075739, mob. 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv