Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Cigaretes

Pirmdien, 19. oktobrī Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas pabeidza izmeklēšanu šā gada pavasarī uzsāktajā kriminālprocesā un krimināllietu nosūtīja Daugavpils prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret deviņām aizdomās turētajām personām.

Aizdomās par muitošanai pakļauto preču - cigarešu ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā tiek turēti deviņi organizētas grupas locekļi, kuri tika aizturēti noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī šā gada 20. maijā. Toreiz robežsargi izņēma vairāk kā 5,5 miljoni kontrabandas cigaretes. 

Uzsāktais kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm (par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai lielā apmērā) Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienības lietvedībā atradās saskaņā ar Latvijas Republikas ģenerālprokurora Juris Stukāna lēmumu.

Kā jau ziņots, naktī no 19. uz 20. maiju par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā, kas izdarīts organizētā grupā un lielā apmērā, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros robežsargi Sventes pagastā kādā viensētā aizturēja deviņas personas, astoņus Latvijas valsts piederīgos un vienu Baltkrievijas pilsoni, kravas automašīnas šoferi, un, veicot kratīšanu saimniecības ēkā esošajā kravas automašīnā un piekabē, konstatēja 5 675 180 visdažādāko marku cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Automašīna Latvijā ar paslēptu cigarešu kravu saules bateriju konstrukcijās ieceļoja Latvijā vien nepilnu dienu iepriekš.

Sagatavoja:

Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore

tālr. 67075739, mob. 28364592

e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv