Jaunumi

Aizvadītās nedēļas nogalē robežsargi Krāslavas rajona Indras pagastā valsts robežas joslā konstatēja patvaļīgi izcirstus kokus.

Sestdien, 15. februārī Robežnieku robežapsardzības nodaļas robežsargi, veicot robežlīnijas, robežjoslas un tai piegulošās teritorijas apsekošanu, valsts robežas joslā konstatēja traktortehnikas riepu nospiedumus, kā arī mežizstrādes pazīmes - nozāģētus kokus.

Noskaidrots, ka dažas dienas iepriekš pierobežas joslā blakus notikuma vietai saskaņoti veikti mežizstrādes darbi. Darbu veicēji - kādas SIA darbinieki, atzīst, ka zāģējot kokus ar traktoru iedziļinājušies valsts robežas joslā bez saskaņošanas ar robežsargiem, kā arī to, ka nelīdzenā reljefa dēļ ir nocirsti valsts robežas joslā esoši vairāki nemarķēti koki.

Ņemot vērā, ka traktortehnikas vadītāja rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas paredzētas Krimināllikuma 109. panta pirmajā daļā (patvaļīga koku ciršana svešā mežā vai citā svešā zemes platībā), Valsts robežsardze, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 387. panta pirmo daļu, vērsusies Valsts policijā ar lūgumu izskatīt šo notikumu un pieņemt lēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu.

Sagatavoja:

Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore

tālr. 67075739, mob. 28364592

e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv