Informācija presei
FOTO: Robeža

Reaģējot uz pašreizējo situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, iekšlietu ministre Marija Golubeva trešdien, 11.augustā, ieradīsies Valsts robežsardzes Silenes robežapsardzības nodaļā. Šajā vīzītē ministri pavadīs arī Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts, vizītei pievienosies deputāti no Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, kuriem būs iespēja iepazīties ar ministres izstrādāto 10 soļu rīcības plānu robežas stiprināšanai, kā arī reālo situāciju uz Latvijas austrumu robežas. Paredzētas arī tikšanās ar pašvaldību pārstāvjiem, lai koordinētu rīcību, atbildot uz nelegālās migrācijas izaicinājumiem.

Pašlaik Valsts robežsardze darbojas paaugstinātā gatavībā reaģēt un novērst nelegālu Latvijas robežas šķērsošanu. Ņemot vērā, ka pēdējās dienās palielinājies nelikumīgas migrācijas spiediens uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze ir veikusi šādus pasākumus:

  1. grupa potenciālu nelikumīgo robežšķērsotāju netika ielaista valstī;
  2. sestdien uz robežas tika aizturēti 39 nelikumīgie robežpārkāpēji, svētdien - 35, savukārt pirmdien - 86.

Iekšlietu ministrija 6.augustā Ministru kabinetā iesniedza lēmumu projektu, kurā informēja par līdzekļiem, kas nepieciešami, lai stiprinātu robežas kontroli. Plānots, ka Latvijas austrumu robeža tiks aprīkota ar moderniem tehnoloģiskiem risinājumiem.

Vizītes laikā ieplānota arī ministres vizīte Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils" un Valsts Robežsardzes štābā "Daugavpils".

Iepazīties ar ministres plānu valsts robežas stiprināšanai iespējams šeit: https://www.iem.gov.lv/lv/jaunums/iekslietu-ministre-mgolubeva-informes-ministru-prezidentu-kkarinu-par-neatliekamiem-soliem-valsts-robezas-drosibai

Par mediju iespējām vizītes laikā lūgums sazināties ar iekšlietu ministres padomnieci stratēģiskās komunikācijas jautājumos Lindu Curiku: e-pasts linda.curika@iem.gov.lv, tālr. nr. 26533953.

Sagatavoja:

Linda Curika

Ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 67219364

Mob. 26533953

e-pasts: linda.curika@iem.gov.lv