Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Robežsargs lidostā

Brīvdienās robežsargi konstatēja kārtējos pārkāpējus, kuri robežsargiem uzrādīja viltotus Covid-19 testus. Sestdien konstatētas trīs, bet svētdien – deviņas personas ar viltotiem Covid-19 testiem.

Sestdien, 5. jūnijā, Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti divi uz Londonu izceļojoši Lietuvas pilsoņi un viens no Grieķijas ieceļojošs Bangladeša pilsonis ar viltotiem Covid-19 testiem.

Savukārt svētdien, 6. jūnijā, Grebņevas robežkontroles punktā konstatēti divi Latvijā ieceļojoši Baltkrievijas pilsoņi, bet Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā – divi no Barselonas ieceļojoši Latvijas pilsoņi, savukārt, veicot imigrācijas kontroli, Ainažos konstatēti divi Ukrainas pilsoņi, bet Jelgavas novada Elejas pagastā – divi Lietuvas un viens Zviedrijas pilsonis, kuri robežsargiem uzrādīja viltotus Covid-19 testus.

Personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas: Baltkrievijas pilsoņi ar 100 eiro naudas sodu, Latvijas pilsoņi ar 350 eiro naudas sodu, Ukrainas pilsoņi ar 500 eiro, divi Lietuvas un viens Zviedrijas pilsonis – ar 300 eiro, bet divi Lietuvas un viens Bangladešas pilsonis ar 680 eiro naudas sodu.

Arī aizvadītās nedēļas darba dienās gan Silenes un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā, gan veicot imigrācijas kontroli valsts iekšienē, Daugavpils, Rucavas un Bauskas novadā tika konstatēti vairāki viltotu Covid-19 testu izmantošanas mēģinājumi, kurus īstenojuši Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas, Gruzijas, Kolumbijas un Kamerūnas pilsoņi. Personas sodītas ar naudas sodiem no 200 līdz 500 eiro.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 194 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv