Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Mājsēdes kontrole

Aizvadītās mājsēdes kontroles laikā robežsargi, sniedzot atbalstu Valsts policijai, pārbaudīja 218 personas un konstatēja 27 pārkāpumus.

Naktī uz sestdienu, 6. februāri, no pulksten 22.00 līdz 05.00 robežsargi kopā ar policistiem pārbaudīja 115 personas un konstatēja 20 pārkāpumus, savukārt naktī no sestdienas uz svētdienu, 7. februāri, attiecīgajā laika posmā robežsargi kopā ar policistiem pārbaudīja 103 personas un konstatēja septiņus pārkāpumu.

Atbalsta sniegšanā Valsts policijai naktī uz sestdienu tika iesaistītas 24 Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas, bet naktī uz svētdienu – 26.

Arī šoreiz neizpalika bez tādām personām, kuras alkohola reibumā  atradās ārpus mājas bez attaisnojoša iemesla un aizpildīta pašapliecinājuma.

Piemēram, naktī uz sestdienu Viļānos robežsargi konstatēja kādu velosipēdistu, kurš piedalījās ceļu satiksmē alkohola reibumā. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietis atrodas 3,15 promiļu alkohola reibumā.

Rēzeknes novadā robežsargi pamanīja kādu stāvošu automašīnu ar iedegtiem bremžu signālu lukturiem. Kad likumsargi piebrauca pie automašīnas, atvērās tās priekšējās durvis un divas personas metās bēgt. Automašīnas aizmugurējā sēdeklī konstatēts kāds vīrietis, kurš aizbildinājās, ka šobrīd neatrodas dzīvesvietā, jo ir izvedis pastaigāties suni. Sarunas gaitā gan atklājies, ka vīrieša mājdzīvnieks atrodas mājās.

Savukārt Ludzas novadā konstatēta kāda automašīnā, kurā atradās četri vīrieši. Viņi likumsargiem paskaidroja, ka svin skolas salidojumu, kurš parasti tiek organizēts februāra pirmajās brīvdienās.

Tālākās procesuālās darbības ar likumpārkāpējiem veica Valsts policijas amatpersonas.

Valsts robežsardze jau kopš pirmās mājsēdes – 30. decembra sniedz atbalstu Valsts policijai valstī noteikto ierobežojumu kontrolē. Līdz šim mājsēdes kontrolē tika iesaistītas 437 Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas. Kopumā robežsargi kopā ar policistiem pārbaudīja 1 711 personas un konstatēja 271 pārkāpumu.

Valdība šonedēļ plāno turpināt lemt par mājsēdes nepieciešamību nedēļas nogalēs.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv