Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Robežsargi veic imigrācijas kontroli

No 10.-16.  maijam robežsargi konstatēja vēl 22 personas, kuras robežsargiem uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Svētdien, 16. maijā, Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Tallinas ieceļojošs Ukrainas pilsonis ar viltotu Covid-19 testu. Savukārt veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A7, Bauskas novada Brunavas pagastā robežsargi apturēja kādu Ford Focus markas automašīnu, kurā konstatēja divus Polijas pilsoņus, bet brīdi vēlāk – Volkswagen Kombi markas automašīnu, kurā konstatēja sešus Latvijas pilsoņus. Personas robežsargiem uzrādīja tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošiem paraugiem.

Arī sestdien, 15. maijā, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A11, Rucavas novada Rucavas pagastā konstatēts viens Lietuvas pilsonis ar viltotu Covid-19 testu.

Pret Ukrainas pilsoni uzsākta administratīvā lietvedība, pārējās personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas: Lietuvas pilsonis ar 500 eiro naudas sodu, abi Polijas pilsoņi ar 300 eiro naudas sodu, trīs Latvijas pilsoņi ar 400 eiro naudas sodu, bet vēl trīs Latvijas pilsoņi attiecīgi ar 100, 500 un 600 eiro naudas sodu.

Arī aizvadītās nedēļas darba dienās tika konstatēti vairāki viltotu Covid-19 testu izmantošanas mēģinājumi.

Pirmdien, 10. maijā, Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Londonas ieceļojošs Latvijas pilsonis, bet, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A11, Rucavas novadā konstatēti divi Lietuvas pilsoņi ar viltotiem Covid-19 testiem. Savukārt, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A1, Ainažos konstatēti trīs Ukrainas pilsoņi, kuri robežsargiem uzrādīja tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošiem paraugiem. Pret Latvijas pilsoni uzsākta administratīvā lietvedība, abi Lietuvas un trīs Ukrainas pilsoņi sodīti pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 500 eiro katrs.

Otrdien, 11. maijā, veicot imigrācijas kontroli, Ilūkstes novadā konstatēti divi Lietuvas pilsoņi ar viltotiem Covid-19 testiem. Pret personām uzsākta administratīvā lietvedība.

Savukārt piektdien, 14. maijā, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A13, Daugavpils novada Medumu pagastā konstatēti divi Latvijas pilsoņi, Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Londonas ieceļojošs Latvijas pilsonis, bet veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A11, Rucavas novada Rucavas pagastā konstatēts viens Lietuvas pilsonis ar viltotiem Covid-19 testiem. Pret vienu Latvijas pilsoni uzsākta administratīvā lietvedība, savukārt pārējie divi Latvijas un viens Lietuvas pilsonis sodīti pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 500 eiro katrs.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 91 personu, kura uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv