Vizītes un tikšanās
FOTO: Baltijas valstu policijas un robežsardzes priekšnieki kopbilde

Pagājušajā nedēļā no 30. marta līdz 1. aprīlim Latvijā norisinājās trīspusējā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas policijas un robežsardzes, kā arī starptautisko nodaļu priekšnieku sanāksme, kurā piedalījās arī Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks (dienesta organizācijas jautājumos) ģenerālis Ivars Ruskulis un Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Pāvels Šarigins.

Ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju un Krievijas īstenoto karu Ukrainā, šī gada sanāksmes darba kārtība lielākoties koncentrējās uz kopīgiem iekšējās drošības jautājumiem, tajā skaitā robežu drošību, kā arī bēgļu jautājumiem. Tostarp viens no apskatāmajiem jautājumiem bija risku novērtējums un to apzināšana saistībā ar Krievijas karu Ukrainā, jau šobrīd iestāžu veicamās darbības un izpildāmie mājasdarbi iekšējās drošības stiprināšanai.

Kopīgajā sanāksmē Baltijas valstu policijas un robežsardzes vadību uzrunāja arī iekšlietu ministre Marija Golubeva, pārrunājot aktuālos pārrobežu sadarbības jautājumus un šī brīža aktuālākos iekšējās drošības izaicinājumus. Tāpat arī sanāksmē piedalījās Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, kas uzsvēra 2021. gadā Baltkrievijas režīma īstenoto cilvēku instrumentalizāciju politiskiem mērķiem Latvijai, Lietuvai un Polijai, kas apdraudēja minēto valstu robežas un arī Eiropas Savienības iekšējo drošību.

Sanāksmē tika apspriesti un detalizēti pārrunāti arī jautājumi, kas aktuāli visiem dienestiem. Tika aplūkots arī rezultatīvo rādītāju salīdzinājums saistībā ar pēdējo gadu noziedzības tendencēm, vērtējot tos gan Covid-19 zīmē, gan pirms tās. Tāpat iestāžu vadība dalījās ar pieredzi dažādu organizatorisku procesu vadībā, tostarp inovatīviem risinājumiem.

Vienbalsīgi nosodot Krievijas Federācijas uzsākto karu Ukrainā, kā arī ar visiem spēkiem atbalstot Ukrainu un ticot demokrātijas un Ukrainas tautas uzvarai šajā cīņā, sanāksmes dalībnieki atbalstīja Lietuvas Policijas ierosināto priekšlikumu uz nākamo šāda veida sanāksmi uzaicināt arī Ukrainas Policijas un Robežsardzes priekšniekus, tādejādi īstenojot sadarbības formātu “No jūras līdz jūrai”.

Šobrīd Baltijas valstis ir drošībā, un tajās ir droši dzīvot. Bet šī drošības sajūta ir jāturpina sargāt, tāpēc Baltijas valstu tiesībsargājošo iestāžu priekšnieki vēlreiz apliecināja gatavību ciešai sadarbībai, saskaņotām un vienotām darbībām, labāko risinājumu un mehānismu atrašanai, lai mūsu iedzīvotāji būtu drošībā.

Sagatavoja:

Valsts policija