Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Aizturētais auto

Sestdien, 6. aprīlī, par nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu pārvadāšanu aizturēts Latvijas pilsonis.

Robežsargi sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām Krāslavas novadā uz ceļa apturēja  kādu Škoda Fabia markas automašīnu ar taksometra atpazīšanas zīmi un taksometra numurzīmi, kā arī ar “Bolt” uzlīmēm sānos, kuru vadīja Latvijas pilsonis. Dokumentu pārbaudes laikā konstatēts, ka automašīnas salonā atrodas četri Sīrijas pilsoņi bez ceļošanas dokumentiem, kā arī bez derīgām vīzām un uzturēšanās atļaujām. Tāpat konstatēts, ka Latvijas pilsonis atrodas pierobežā bez personas identitāti apliecinoša dokumenta, un vada automašīnu bez līdzi esošas autovadītāja apliecības.

Pret pārvadātāju uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 285. 1. panta otrās daļas par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav klāt vadītāja apliecības vai personu apliecinoša dokumenta, persona saukta pie administratīvās atbildības. Tāpat administratīvā lietvedība uzsākta par pierobežas režīma pārkāpšanu.

Sīrijas pilsoņi atturēti no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas saskaņā ar  2024. gada 12. marta Ministru kabineta rīkojumu Nr.184 “Par pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma izsludināšanu”.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv