Konstatētie pārkāpumi
FOTO: 20 eiro

Svētdien, 29. novembrī, robežsargi Pāternieku robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju – dodot kukuli 20 eiro apmērā, robežsargus mēģināja piekukuļot Azerbaidžānas pilsonis.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja kādu Latvijā ieceļojošu Azerbaidžānas pilsoni, kurš vēlējās šķērsot valsts robežu ar automašīnu un piekabi, kurām noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem uzrādīja pasi, kurā tika ievietota 20 eiro banknote, kas bija paredzēta kā kukulis, lai robežsargi ļautu šķērsot valsts robežu ar automašīnu un piekabi, kurām noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Krāslavas rajona prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto Azerbaidžānas pilsoni. Ar Krāslavas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu Azerbaidžānas pilsonim piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 eiro.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv