Konstatētie pārkāpumi
imigrantu grupa

Robežsargi aiztur kārtējo noziedzīgo grupējumu, kurš organizē un atbalsta nelegālo imigrantu pārvietošanu; noziedzīgās grupas dalībnieks izrāda pretošanos, uzbrūkot robežsargiem ar piparu gāzes baloniņu.

Vakar, 9. oktobrī robežsargi ilgstošu operatīvo pasākumu rezultātā Rīgā aizturēja kādu Latvijas pilsoni par atbalsta sniegšanu un vairāku Eritrejas pilsoņu pārvietošanu.

Jaunciemā kādā pamestā dzīvojamā ēkā tikai aizturētas kopumā 13 personas bez personu apliecinošiem dokumentiem un derīgām vīzām vai uzturēšanās atļaujām. Aizturēšanas brīdī viena no personām, noziedzīgās grupas dalībnieks, izrādīja pretošanos un vairākkārtīgi uzbruka robežsargam, izsmidzinot piparu gāzes baloniņa sastāvu robežsargam sejā.

Jāpiebilst, ka aizturēto personu mantās robežsargi konstatēja arī vairākus svešus dokumentus ar acīmredzamām viltojuma pazīmēm, kā arī pneimatiskam ierocim līdzīgu priekšmetu.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālr. 67075739, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv