Piektdien, 13. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 91 cilvēka mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 5108 cilvēki.
Kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta 12 cilvēkiem.
Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 44 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 18 robežpārkāpēji.
- Ieceļošana Latvijā liegta astoņiem ārzemniekiem
Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošanas Latvijā liegta vienam Tadžikistānas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, savukārt Terehovas un Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošanas Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī ieceļošanas Latvijā liegta diviem Ukrainas, diviem Moldovas un diviem Kazahstānas pilsoņiem drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.
- Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti četriem ārzemniekiem
Grebņevas un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti divi Uzbekistānas, viens Kazahstānas un viens Tadžikistānas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.
Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti astoņām personām – pieciem Lietuvas, vienam Igaunijas, vienam Moldovas un vienam Pakistānas pilsonim.
Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 18 personām – sešiem Moldovas, trīs Baltkrievijas, vienam Krievijas, vienam Igaunijas, vienam Lietuvas, vienam Kazahstānas, vienam Polijas, vienam Serbijas, vienam Tadžikistānas, vienam Ukrainas un vienam Uzbekistānas pilsonim.