Statistika

Pirmdien, 4. martā, Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 13 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 139 cilvēki.

Humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī valsts robežas šķērsošana nav liegta 0 cilvēkiem. Kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemts viens cilvēks.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 41 likumpārkāpēju.

Uz ārējām robežām konstatēti 20 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem

Pāternieku robežkontroles punktā konstatēts viens Latvijā ieceļojošs Baltkrievijas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Melnkalnes Starptautisko transportlīdzekļa apdrošināšanas polisi. Persona saukta pie administratīvās atbildības. Administratīvā procesa ietvaros viltotais dokuments izņemts.

  • Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Terehovas, Pāternieku un Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Ukrainas un vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, diviem Krievijas un vienam Uzbekistānas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemniekam ir liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti deviņiem ārzemniekiem

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti seši Uzbekistānas, viens Krievijas, viens Lielbritānijas un viens Malaizijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti deviņām personām – trīs Ukrainas, diviem Uzbekistānas, vienam Igaunijas, vienam Lietuvas, vienam Indijas un vienam Sīrijas pilsonim.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 12 personām – četriem Baltkrievijas, vienam Krievijas, vienam Lietuvas, vienam Bulgārijas, vienam Kirgizstānas, vienam Lielbritānijas, vienam Serbijas, vienam Uzbekistānas un vienam Moldovas pilsonim.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv