Statistika

Pirmdien, 10. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 34 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 2272 cilvēki.

Humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī valsts robežas šķērsošana nav liegta 0 cilvēkiem. Kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemti 10 cilvēki.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 37 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 20 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem

Rīgas lidostas robežkontroles punktā konstatēts viens no Latvijas izceļojošs Uzbekistānas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Polijas uzturēšanās atļauju. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess.

  • Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Serbijas pilsonim, jo ārzemnieks iepriekšējo 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējies Šengenas dalībvalstu teritorijā, savukārt Terehovas un Pāternieku robežkontroles punktā, kā arī Liepājas ostā ieceļošana Latvijā vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgu ceļošanas dokumentu, vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī ieceļošana Latvijā liegta diviem Krievijas (vienam jūrniekam) un vienam Ukrainas pilsonim drošības apsvērumu dēļ. Attiecībā uz jūrnieku no kuģa kapteiņa paņemta garantijas vēstule, ka ārzemnieks nenokāps krastā kuģa stāvēšanas laikā ostā, pārējās personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti pieciem ārzemniekiem

Grebņevas, Pāternieku un Rīgas lidostas robežkontroles punktā konstatēti trīs Uzbekistānas, viens Kazahstānas un viens Tadžikistānas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Izceļošana no valsts liegta vienam Latvijas pilsonim

Rīgas lidostas robežkontroles punktā konstatēts viens uz Lielbritāniju izceļojošs Latvijas pilsonis, kura ceļošanas dokuments nav derīgs ceļošanai uz Lielbritāniju. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti diviem Uzbekistānas pilsoņiem.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 15 personām – septiņiem Baltkrievijas, diviem Moldovas, vienam Krievijas, vienam Armēnijas, vienam Azerbaidžānas, vienam Mongolijas, vienam Turcijas un vienam Ukrainas pilsonim.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv