Statistika

Ceturtdien, 22. septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 68 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēts 31 robežpārkāpējs, tajā skaitā:

  • Konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem

Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts viens Ukrainas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Ukrainas transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotie dokumenti izņemti.

  • Aizturētas divas meklēšanā esošas personas

Vidzemes dienests, veicot dienesta pienākumus, uz autoceļa A3 konstatēja vienu Vācijas pilsoni, kurš atrodas policijas meklēšanā, savukārt Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Londonas Latvijā ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. Personas aizturētas un nodotas Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta astoņiem ārzemniekiem

Grebņevas, Vientuļu, Terehovas, Pāternieku un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Ukrainas, vienam Krievijas, vienam Lielbritānijas un vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vienam Moldovas un vienam Indijas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi, kā arī vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam liegts ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti diviem ārzemniekiem

Terehovas robežkontroles punktā konstatēti divi Ukrainas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Izceļošana no valsts liegta četriem Latvijas pilsoņiem

Silenes robežkontroles punktā konstatēts viens nepilngadīgs Latvijas pilsonis, kuram nebija vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas patstāvīgi izceļošanai no valsts, savukārt Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēti divi uz Londonu izceļojoši Latvijas pilsoņi, kuru dokumenti nav derīgi izceļošanai uz Lielbritāniju un viens uz Stambulu izceļojošs Latvijas pilsonis, kuram nebija derīga ceļošanas dokumenta ( mainīts uzvārds). Personām liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 21 personai – astoņiem Azerbaidžānas, pieciem Moldovas, diviem Krievijas, diviem Nigērijas, vienam Latvijas, vienam Lietuvas, vienam Izraēlas un vienam Uzbekistānas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 16 personām – pieciem Krievijas, pieciem Ukrainas, diviem Baltkrievijas, vienam Latvijas, vienam Melnkalnes, vienam Rumānijas un vienam Uzbekistānas pilsonim.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv