2019. gada 18. jūlijs
e-pakalpojumi
Latvija Tu zeme svēta, Tevi sargāt mūsu gods!

robezsardze-small1_Page_002.gif
      

LATVIJA TU ZEME SVĒTA, TEVI SARGĀT MŪSU GODS

Valsts robežas likumā teikts, ka valsts robeža ir nepārtraukta un noslēgta līnija un ar šo līniju sakrītoša vertikāla virsma, kas norobežo valsts sauszemes un ūdeņu teritoriju, tās zemes dzīles un gaisa telpu no kaimiņvalstīm un no ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā. Faktiski ROBEŽAI ir dziļāka un simboliskāka nozīme. Tā ir katras valsts suverenitātes simbols. Ne velti svarīgākais uzdevums pēc valsts proklamēšanas 1918. gadā un pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā bija uzsākt robežas apsardzību.

Pirmajos robežapsardzības atjaunošanas gados robežsargiem gāja vissmagāk. Citām drošības un policijas struktūrām bija padomju laika pieredze, bet Latvijas Robežsardze bija pilnībā iznīcināta un likvidēta 1940. gadā. Trūka pieredzes, kā vadīt un attīstīt jaunizveidoto struktūru, bet bija liela apņemšanās un godaprāts uzbūvēt šo dienestu kā vienu no jaunās un neatkarīgās valsts drošības garanta stūrakmeņiem.

Kā mēs sakām - Robežsardze šodien ir izveidota par eiropeiska tipa struktūru. Šo 15 gadu laikā robežsardze ir pārtapusi no militāras par tiesībsargājošu organizāciju. Tas prasīja daudz enerģijas un radīja nepieciešamība mainīt cilvēku psiholoģiju. Mēs esam izveidojuši virkni jaunu dienestu - imigrācijas, peldošo līdzekļu, kinoloģisko, aviācijas un citus dienestus. Tās ir pilnīgi jaunas nozares Latvijā, ko izveidojām no nulles. Mūs ir vērtējuši saistībā ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, un visi jautājumi, kas bija atkarīgi no Robežsardzes, tika atrisināti precīzi un savlaicīgi. Šodien jebkurš ārzemnieks, kurš šķērso mūsu valsts robežu, saskaras ar augsta līmeņa apkalpošanu. Arī Eiropas Savienības eksperti ir augstu novērtējuši Latvijas Robežsardzes darbu un atzinuši to par labāko praksi - kas nozīmē, ka tādai sistēmai būtu jābūt ikvienā valstī. Tas ir augsts novērtējums.

Turpmāko gadu pārmaiņas robežsardzē galvenokārt paredzamas saistībā ar pievienošanos Šengenas līgumam. Mēs šobrīd intensīvi strādājam, lai pievienotos šim līgumam. Īstenojot tādu ieceri, cilvēkresursi tiks novirzīti no iekšējām robežām uz Latvijas Austrumu robežu, jūras robežu un aviāciju, kā arī lielu daļu - uz imigrācijas dienestu, jo, pievienojoties Šengenas līgumam Robežsardzei būs jāaiziet no robežām ar citām Eiropas Savienības valstīm, jo uz tām mēs vairs neveiksim robežkontroli. Toties mums ir izveidots tā sauktais kompensējošais mehānisms, lai varētu kontrolēt ārzemnieku atrašanās likumību Latvijā. Lai to darītu, mēs pastiprināsim mūsu imigrācijas dienesta darbību iekšzemē.

Robežsardzes kolektīva kodolu veido aptuveni 400 cilvēku, kuri dienē Robežsardzē kopš 1992. gada. Tie ir cilvēki, kuriem ir vismaz 15 gadu pieredze sargāt valsts robežu. Turklāt šobrīd gandrīz viena trešdaļa Robežsardzes personāla ir sievietes, un tas vairo disciplīnu. Mūsu speciālistiem ir laba izglītība. Mums vieniem no pirmajiem izdevās izveidot Robežsardzes koledžu. Šobrīd koledžas izbūve pabeigta, un tā ir viena no labākajām reģionā gan apmācību, gan materiāli tehniskā nodrošinājuma ziņā.

Ar šīs grāmatas izdošanu mēs vēlamies pateikties tiem cilvēkiem, kas pirmie iesaistījās dienesta veidošanā un vadīšanā, kā arī tiem cilvēkiem, kuriem ir svēta Latvijas pirmās brīvvalsts laika robežsardze un kuri visos šajos gados mums stāvējuši klāt un palīdzējuši saglabāt mūsu vēsturisko mantojumu.

Grāmatā uzsvars tiek likts uz fotogrāfijām. Katra atsevišķā grāmatas nodaļa atspoguļo vai nu Robežsardzes attīstības posmu, vai kāda atsevišķa dienesta attīstību no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Izdevums nepretendē uz precīzu hronoloģisku visu vēsturisko datu apkopojumu, bet ir ieskats robežsargu ikdienas dzīvē un atsevišķu dienesta attīstībai būtiskākajos pieturas punktos.


Dace Ūdre

robezsardze-small1_Page_007.png
robezsardze-small1_Page_017.png
robezsardze-small1_Page_029.png Robežsardzes vadība
robezsardze-small1_Page_033.pngFormas tērpi un apbalvojumi
robezsardze-small1_Page_039.pngPersonāls un apmācība
robezsardze-small1_Page_053.pngRobežas apsardzība un kontrole
robezsardze-small1_Page_083.pngDienesta dzīvnieki
robezsardze-small1_Page_093.pngMateriāli tehniskais nodrošinājums
robezsardze-small1_Page_099.pngSakaru un informātikas attīstība
robezsardze-small1_Page_105.pngStarptautiskā sadarbība
robezsardze-small1_Page_113.png             Darbs ar sabiedrību - vēsture, šodiena, nākotne
robezsardze-small1_Page_119.pngSports


Notikumu kalendārs
 Jūlijs 2019 
P O T C P S Sv
 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
 << >> 
2019-07-26

RSS   Facebook.com

Logo

Zīmējumu konkurss

Fotokonkurss

Macibas-valsts-robezsardzes-koledza-baneris.gif

Jūs esat 04909758 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.07.17

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;