2015. gada 30. maijs
Uz sākumu >  >

 

Pierobežas režīmsAtbilstoši Ministru kabineta noteikumiem gar ārējo Latvijas Republikas sauszemes robežu ir noteikta ne vairāk kā 2 kilometri plata pierobežas josla (skatīt zemāk).

Personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, lai uzturētos pierobežas joslā, ir nepieciešama Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide.

Caurlaide nav nepieciešama:

1) ja persona deklarējusi dzīvesvietu attiecīgajā novadā, pagastā vai pilsētā, kur ir noteikta pierobežas josla;

2) ja persona pārvietojas pa valsts autoceļu, kas šķērso pierobežas joslu;

3) ja valsts pārvaldes iestādes vai pašvaldības amatpersona (darbinieks) pilda dienesta (amata) pienākumus pierobežas joslā.

Valsts robežsardze personām izsniedz pastāvīgās vai terminētās caurlaides.

Patstāvīgo caurlaidi izsniedz personai, kurai pierobežas joslā pieder nekustamais īpašums, bet tā nav deklarējusi dzīvesvietu attiecīgajā novadā, pagastā vai pilsētā, kurā noteikta pierobežas josla.

Terminēto caurlaidi izsniedz personai, kura vēlas uzturēties pierobežas joslā, uz laiku ne ilgāku par vienu gadu.

Lai saņemtu speciālo caurlaidi personai ar iesniegumu  jāgriežas jebkurā Valsts robežsardzes struktūrvienībā. Iesnieguma paraugs terminētās vai pastāvīgās caurlaides saņemšanai.

 

 

 

http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Aluksnes-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Vilakas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Baltinavas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Karsavas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Ciblas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Ludzas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Zilupes-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Dagdas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Kraslavas-novads.gif http://www.rs.gov.lv/bildes_upl/Daugavpils-novads.gif
Jūs esat 010969044 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2015.05.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075617, 67075739, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;