2016. gada 9. februārisDažādi
 Kampaņa pret bērnu seksuālo tirdzniecību turpināsies visos Latvijas robežšķērsošanas punktos

Logo_apturi-seksa-tirdzniecibu.gif
 

Atsaucoties uz nevalstiskās organizācijas "Marta" un starptautiskā uzņēmuma "The Body Shop" aicinājumu kampaņā pret bērnu seksuālo tirdzniecību iesaistījusies arī Latvijas Valsts robežsardze. Sākoties vasaras skolēnu brīvlaikam un aktīvas ceļošanas sezonai, kampaņas "Apturi seksa tirdzniecību" plakāti tiks izvietoti nozīmīgākajos izceļošanas punktos - starptautiskajā lidostā "Rīga", 20 valsts robežpunktos, kā arī Rīgas Pasažieru ostā.

Kampaņas "Apturi seksa tirdzniecību" ietvaros, visos Latvijas republikas robežšķērsošanas punktos tiks izvietoti informatīvi plakāti ar aicinājumu līdzcilvēkiem pievērst uzmanību drošai ceļošanai uz ārvalstīm. Savukārt Latvijas Republikas Valsts robežsardze sniegs padomus un noderīgu informāciju - tālruņu numurus, kas ļaus Latvijas sievietēm un bērniem pašiem apzināties savas tiesības un riskus, kā arī rīcības iespējas nonākot iespējamās bīstamās situācijās.

Centrā „Marta" pašlaik darbojas Latvijā vienīgais bezmaksas karstais tālrunis, kuru finansē The Body Shop. Ik darba dienu, zvanot no plkst. 10.00 līdz 18. 00 uz tālruni +371 80002012, var saņemt informāciju par cilvēku tirdzniecības riskiem.

"Cilvēkiem ir jāapzinās uz kurieni, kāpēc dodas viņi paši vai viņu nepilngadīgie bērni. Lidosta un citi robežšķērsošanas punkti bieži vien ir pēdējā vieta, kur mēs vēl varam nodot informāciju mūsu valsts pilsoņiem par elementārām lietām, kas ļauj pašiem sevi pasargāt - kādus dokumentus ņemt līdzi, dodoties uz ārvalstīm, kur meklēt palīdzību, kādi ir svarīgākie tālruņa numuri, kas jāatceras, kādas ir cilvēku tiesības un arī pienākumi, " norāda Jevgēnija Pozņaka, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

"Valsts robežsardze atgādina - pirms dodaties ceļojumā uz citu valsti, pārliecinieties par savu ceļošanas dokumentu derīgumu, pārbaudiet, vai pasei nav beidzies derīguma termiņš, iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību vai konkrēto aviosabiedrību, lai noskaidrotu, kādam jābūt atlikušajam pases derīguma termiņam, ieceļojot citā valstī. Vēl viens ieteikums - nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu kopijām, kā arī iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību un konkrēto aviosabiedrību un noskaidrojiet viņu prasības par bērnu ceļošanu. Īpašu uzmanību pievērsiet bērnu ceļošanas dokumentiem! Visiem bērniem, neatkarīgi no viņu valstiskās piederības, šķērsojot ārējo un iekšējo robežu, ieceļojot Latvijā vai izceļojot no tās, obligāti līdzi ir jābūt derīgam ceļošanas dokumentam - pasei," iesaka Jevgēnija Pozņaka. "

2010. gada vasarā organizācija ECPAT International un „The Body Shop" visā pasaulē aizsāka parakstu vākšanas akciju - ar aicinājumu vietējiem likumdevējiem reaģēt un pieņemt likumus, kas ierobežo cilvēku tirdzniecību un sniedz palīdzību cilvēku tirdzniecības upuriem. Mūsu mērķis visiem kopā savākt miljoniem parakstu visā pasaulē un 2011. gadā tos iesniegt Apvienoto Nāciju Organizācijai. Līdz šim 5 miljoni iedzīvotāju visā pasaulē ir parakstījuši petīciju pret bērnu seksuālo tirdzniecību un izmantošanu. Savākto parakstu skaits jau šobrīd ierindo petīcijas kampaņu nozīmīgāko starptautisko sociālo kampaņu vidū. Latvijā līdz šim petīciju ir parakstījuši 14'214 cilvēki.

"Parakstu vākšanas kampaņa ir nozīmīga visas pasaules iedzīvotājiem, jo iestājas par bērnu aizsargāšanu no seksuālās izmantošanas un tirdzniecības, rosinot nepieciešamās likumdošanas izmaiņas katras valsts specifiskajā likumdošanā. Bet kamēr likumdošanas izmaiņas vēl tiek ierosinātas, mūsu - kampaņas organizatoru - uzdevums ir jau tagad informēt potenciālos upurus par viņu iespējām un tiesībām," vērienīgo sociālo kampaņu raksturo Ieva Gailuma, The Body Shop Baltijas valstu vadītāja.

Resursu centra sievietēm "Marta" vadītāja Iluta Lāce norāda: "Šobrīd esam gatavi nākamajam kampaņas posmam - informācijas aktualizēšanai "karstajos" izceļošanas punktos par to, ko darīt, kur zvanīt, kā pasargāt sevi, ja bērniem, esot ārvalstīs, rodas aizdomas par savu drošību un tiesību ievērošanu. Dažādu starptautisko organizāciju, to vidū arī Apvienoto Nāciju organizācijas, dati liecina, ka cilvēku tirdzniecība ir trešā lielākā organizētās noziedzības industrija pasaulē, kas pastāv pilnīgi visās pasaules valstīs, neatkarīgi no to ekonomiskās attīstības. Katru gadu vismaz 1,2 miljoni bērnu un jauniešu nonāk tirdzniecībā, kur viņi tiek pakļauti seksuālai izmantošanai un tiek ekspluatēti kā lētais darbaspēks. Latvijā kampaņas partneri pirmos savāktos petīcijas parakstu jau iesniedza Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājai Ingrīdai Circenei. "

Latvijas iedzīvotāji savus parakstu petīcijai līdz 2011.gada 13. jūnijam var pievienot visos The Body Shop veikalos Latvijā, kā arī internetā http://www.thebodyshop.lv/stop/ .

Vairāk informācijas - Iluta Lāce, Resursu centra sievietēm „Marta" pārstāve, tālr. 67378539, iluta@marta.lv un Ketija Fogele, „The Body Shop" sabiedrisko attiecību konsultante, tālr. 29 452 007, ketijafogele@gmail.com.

Sponsori_apturi-seksa-tirdzniecibu.gif

Notikumu kalendārs
 Februāris 2016 
P O T C P S Sv
 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29  
 << >> 
2016-02-10
2016-02-10

RSS       RSS

e-pakalpojumi
Vietejas-pierobezas-satiksmes-atlaujas.gif
Piespēlē, lai būtu labāks rezultāts
Valsts draugi

Macibas-valsts-robezsardzes-koledza-baneris.gif

BOMCA.gif
KNAB
Latvija-Tu-zeme-sveta,-Tevi-sargat-musu-gods.gif
Vizu-informacijas-sistema.gif

PRADO.gif

Latvijas robezsargu asociacija_logotips_baneris.gif

FRONTEX

baners_400x200_iestadem.gif
Jūs esat 03150257 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2016.02.09

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075617, 67075739, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;