Atlasīts 2020. gada augusts

Visi notikumi

2020.05.26 Robežsargi izņem vairāk nekā 5,5 miljonus kontrabandas cigarešu

Šā gada 20. maijā Sventes pagastā robežsargi aizturēja organizētu grupu, kas nodarbojās ar muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā, un izņēma vairāk nekā 5,5 miljonus kontrabandas cigarešu.

Naktī no otrdienas uz trešdienu par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā, kas izdarīts organizētā grupā un lielā apmērā, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros robežsargi Sventes pagastā kādā viensētā aizturēja deviņas personas, astoņus Latvijas valsts piederīgos un vienu Baltkrievijas pilsoni, kravas automašīnas šoferi, un, veicot kratīšanu saimniecības ēkā esošajā kravas automašīnā un piekabē, konstatēja 5 675 180 visdažādāko marku cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Automašīna Latvijā ar paslēptu cigarešu kravu saules bateriju konstrukcijās ieceļoja Latvijā vien nepilnu dienu iepriekš.

Trīs no aizturētajām personām ar tiesneša lēmumu tika apcietinātas Kriminālprocesa likuma kārtībā, pārējiem likumpārkāpējiem piemēroti citi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.


FOTO. Cigaretes

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv