Atlasīts 2018. gada maijs

Visi notikumi

2017.09.10 Robežsargi palīdz atrast meža masīvā apmaldījušos cilvēkus

Svētdien, 10.septembra vakarā, sniedzot atbalstu Valsts policijai, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes gaisa kuģa apkalpe meža masīvā netālu no Viļānu pilsētas atrada apmaldījušos divus cilvēkus.

Robežsargi ar helikopteru iesaistījās apmaldījušos personu meklēšanā pēc Valsts policijas lūguma. No Valsts policijas tika saņemta informācija, ka meža masīvā netālu no Viļānu pilsētas apmaldījušās divas personas. Izvērtējot saņemto informāciju un sarežģītos meteoroloģiskos apstākļus, meklēšanas operācijā tika iesaistīta gaisa kuģa dežurējošā apkalpe ar helikopteru "Agusta 109E POWER".

Profesionāli sagatavota gaisa kuģa apkalpe veica meklēšanas rajona apsekošanu, kā arī nepārtrauktu informācijas apmaiņu starp gaisa kuģi un meklēšanā iesaistītajām vienībām. Meža masīvā gaisa kuģa apkalpe konstatēja divas personas un nekavējoties nodeva informāciju glābšanas dienestiem. Gaisa kuģa apkalpe, izmantojot gaismas un skaņas signālus, norādīja personām kustības virzienu, kur atradās glābšanas vienības. Tās nomaldījušās personas izveda no meža masīva drošā vietā, kur tos sagaidīja glābšanas dienestu pārstāvji.

helikopters

 

FOTO: VRS AVP
Informāciju sagatavoja: Vija Enikova,
Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes vecākā inspektore (pārvaldes priekšnieka palīdze), tālr. 65703981, mob. 27877090, e-pasts:vija.enikova@rs.gov.lv