2019. gada 22. februāris
Uz sākumu >  >
 Atlasīts 2019. gada februāris

Visi notikumi

2017.11.11 Robežsargi godina Latvijas brīvības cīnītājus un karavīrus

 

Šā gada 11.novembrī, godinot Latvijas brīvības cīnītājus un karavīrus, visā Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb t.s. Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Dienā, ko Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cienītāju piemiņas dienu, Nacionālo Bruņoto spēku rīkotajos atceres pasākumos Rīgā kā ik gadu piedalījās arī robežsargi.

Svinīgajos pasākumos Valsts robežsardzi pārstāvēja Rīgas pārvaldes robežsargi, kuri 11.novembra rītā kopā ar karavīriem un zemessargiem aizlūdza par visiem par Latvijas valsti kritušajiem karavīriem starpkonfesionālā ekumēniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā.

Lāčplēša diena

Vēlāk kopā ar valsts, aizsardzības nozares un bruņoto spēku augstākajām amatpersonām, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars nolika ziedus Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns un ar klusuma brīdi godināja Latvijas karavīrus, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību un neatkarību.

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

 

Savukārt, plkst.13 Brīvības pieminekļa laukumā notika Rīgas garnizona militārā parāde, kurā piedalījās bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas - Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības, kā arī Valsts robežsardzes robežsargu vienība. Valsts robežsardzi Rīgas garnizona militārajā parādē pārstāvēja Rīgas pārvaldes robežsargu vienība.

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Ik gadu 11.novembrī, Lāčplēša dienā visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumu brīvprātīgo armiju.

Par godu Lāčplēša dienai Ludzas pārvaldes militārās parādes vienība piedalījās Ludzas novada domes rīkotajā lāpu gājienā, kurš noslēdzās pilsētas laukumā. Savukārt, Ludzas tautas nama rīkotajā svinīgajā sarīkojumā „Iedegsim svecītes Lāčplēša dienā" ar priekšnesumu uzstājās Valsts robežsardzes koris.

LUP Lāpu gājiens 11.11.2017

LUP Lāpu gājiens 11.11.2017

VRK koris Lāčplēša dienā 11.11.2017

Rēzeknē Valsts robežsardzes koledžas kadeti piedalījās Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra organizētajā Lāpu gājienā no pieminekļa „Vienoti Latvijai" līdz Miera ielas kapiem, kur pie obeliska Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem tika noturēts piemiņas brīdis.

VRK piedalījās Lāčplēša dienas pasakumā 11.11.2017

Lāpu gājieni notika arī Ventspilī - no pilsētas Rātslaukuma līdz Meža kapiem, Liepājā - no J.Čakstes laukuma uz Ziemeļu kapiem un Mērsragā - no Mērsraga Tautas nama līdz Piemiņas akmenim represētajiem, tajos devās Ventspils pārvaldes robežsargi.

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes amatpersonas piedalījās vairākos Daugavpils pilsētas rīkotajos pasākumos. Godinot Latvijas brīvības cīnītājus Daugavpils pārvaldes amatpersonas nolika ziedus kritušo karavīru atdusas vietās Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos, kā arī piedalījās svinīgajā piemiņas brīdī pie pulkveža F.Brieža piemiņas plāksnes, kur notika svinīgā zemessargu zvēresta došanas ceremonija, pēc kuras nesot Daugavpils pārvaldes karogu, amatpersonas devās pa pilsētas ielām, lai piedalītos Daugavpils Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā svinīgajā dievkalpojumā. Savukārt, vakarā, turpinot Daugavpils pilsētā aizsākto tradīciju, kopā ar citiem pilsētas iedzīvotājiem vienojās Lāpu gājienā pa pilsētas ielām.

DAP Lāčplēša diena 11.11.2017

Savukārt, Viļakas pārvaldes amatpersonas piedalījās Balvu pilsētas rīkotajā Lāčplēša dienas pasākumā "Neviens nemīlēs šo zemi mūsu vietā" pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem, kā arī Viļakas pilsētas rīkoto Lāčplēša dienas pasākumu ietvaros apmeklēja Viļakas Vissvētākās Jēzus sirds Romas katoļu baznīcu, kur notika svētbrīdis, kas bija veltīts Latvijas brīvības cīņu varoņiem, piedalījās Piemiņas zīmes atklāšanā Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, devās lāpu gājienā uz Jaškovas kapiem un piedalījās piemiņas brīdī Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem, kur nolika ziedus un svecītes.
 

 
FOTO:   Aksels Sadovskis, VRS GP
Romualds Stašāns, VRS DAP
VRS LUP
 
Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, mob. 28364592, e-pasts:kristine.peterosne@rs.gov.lv

Notikumu kalendārs
 Februāris 2019 
P O T C P S Sv
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
 << >> 

RSS

e-pakalpojumi

Galerijas

fotogalerija

Atkrāpies
Vietejas-pierobezas-satiksmes-atlaujas.gif
Piespēlē, lai būtu labāks rezultāts

Macibas-valsts-robezsardzes-koledza-baneris.gif

BOMCA.gif
Latvija-Tu-zeme-sveta,-Tevi-sargat-musu-gods.gif
Vizu-informacijas-sistema.gif

PRADO.gif

Latvijas robezsargu asociacija_logotips_baneris.gif

FRONTEX

baners_400x200_iestadem.gif
Jūs esat 03069992 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.02.22

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;